تبلیغات
یه آسمون آبی - پایان نخستین مرحله داوری دومین دوره جایزه «سپیدار» / داوری یک‌هزار اثر در حوزه کودک و نوجوان

پایان نخستین مرحله داوری دومین دوره جایزه «سپیدار» / داوری یک‌هزار اثر در حوزه کودک و نوجوان

سه شنبه 16 آذر 1395 01:04 ق.ظ

 

پایان نخستین مرحله داوری دومین دوره جایزه «سپیدار» / داوری یک‌هزار اثر در حوزه کودک و نوجوان

 • پایان نخستین مرحله داوری دومین دوره جایزه «سپیدار» / داوری یک‌هزار اثر در حوزه کودک و نوجوان

  تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵

  شمارش معکوس برای دومین دوره آیین اختتامیه جایزه زیست محیطی «سپیدار» آغاز شد و آثار رسیده در حوزه‌های بزرگسال و کودک و نوجوان، مرحله نخست داوری را پشت‌سر گذاشتند.

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دبیرخانه جایزه «سپیدار» 30 آبان‌ماه، مهلت دریافت آثار به پایان رسیده و در طول این مدت، در مجموع 427 اثر از بزرگسالان (161 شعر و 276 داستان) و حدود یک‌هزار اثر کودک و نوجوان در زمینه‌های مختلف شعر و داستان، نقاشی و روزنامه‌ دیواری، عکس و فیلم و کوتاه، گزارش و مصاحبه و اپلیکیشن به دبیرخانه جایزه رسیده و در گردونه داوری قرار گرفته است.

  داوری‌های مرحله نخست در بخش شعر و داستان بزرگسال و شعر، داستان، نقد و معرفی کتاب، عکس و فیلم کوتاه، گزارش و مصاحبه، بازی و اپلیکیشن کودک و نوجوان به اتمام رسیده و آثار راه یافته به مرحله دوم، مجددا توسط هیات داوران مورد بازبینی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.

  به تفکیک استانی آثار کودکان و نوجوانان، بیشترین آثار به ترتیب از استان‌های تهران، ایلام، اصفهان، مرکزی و مازندران رسیده است. همچنین در این دوره آثار ارسال شده توسط کودکان و نوجوانان به نسبت ادوار قبل از تنوع بیشتری برخورده بوده و کارهایی در قالب روزنامه دیواری و اپلیکیشن به دبیرخانه ارسال شده است.

  آثار شعر و داستانی که مورد داوری قرار می‌گیرند، آثار چاپ نشده نویسندگان و شاعران حوزه کودک و نوجوان است که در صورت برگزیده شدن توسط انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) به چاپ خواهند رسید.

  آیین اختتامیه جایزه ادبی-محیط زیستی «سپیدار» امسال برای دومین سال متوالی در 29 دیماه همزمان با روز ملی هوای پاک برگزار خواهد شد.


برچسب ها: پایان ، نخستین ، مرحله ، داوری ، دومین ، دوره ، جایزه ،