تبلیغات
یه آسمون آبی - ارزان ترین شهرهای دنیا برای زندگی کدامند؟

ارزان ترین شهرهای دنیا برای زندگی کدامند؟

دوشنبه 8 آذر 1395 11:46 ق.ظ

 

ارزان ترین شهرهای دنیا برای زندگی کدامند؟

 • ارزان ترین شهرهای دنیا برای زندگی کدامند؟

  چندی پیش مطلبی تحت عنوان "ارزان ترین شهرهای اروپا برای زندگی" منتشر شد. پس از واحد اطلاعات اقتصادی (EIU) گزارشی با عنوان "هزینه زندگی در سراسر جهان" منتشر کرد که در آن گرانترین و ارزان ترین مکان های زندگی در جهان را رتبه بندی کرده است. پس از تجزیه و تحلیل طیف گسترده ای از داده ها در 133 کشور، که شامل هزینه مواد غذایی، سوخت و حقوق مردم میشد، نتایج بررسی مشخص شد. مانند سال های گذشته مراکز مالی کلیدی جهان مانند لندن و نیویورک رتبه های بالای لیست را داشتنند. اما چه شهرهایی پایین ترین رتبه را به خود اختصاص دادند؟  در این رتبه بندی شهر نیویورک به عنوان معیار شاخص ارزیابی امتیاز 100 را دارد و کشورهای گرانتر، امتیاز بالاتر و کشورهای ارزان تر امتیاز پایین تری دارند. با هم نگاهی میاندازیم به 8 شهر ارزان دنیا برای زندگی.

  8. دهلی – هند 45%

  ممکن است که دهلی گرانقیمت ترین شهر برای زندگی در هند باشد اما در واقع رتبه 8ام ارزان ترین مکان های دنیا برای زندگی را به دلیل هزینه مواد غذایی و آب و برق پایین به نسبت حقوق دارد.

  7. کراچی – پاکستان 44%

  هزینه مواد غذایی، حمل و نقل و سرگرمی نسبتاً پایین است. هزینه مسکن نیز تا حدودی به دلیل نرخ بالای جرم و جنایت، بسیار ارزان است.

  6. چنای – هند 44%

  این شهرستان دارای یک منطقه شهری رو به رشد است. اما حدود 30 درصد از جمعیت این شهر در محله های فقیرنشین زندگی میکنند.

  5. الجزیره – الجزایر 44%

  الجزیره پایتخت الجزایر به دلیل ساختمان های سفید آن شهرت دارد، اما جمعیت و تراکم در محله های فقیر نشین قیمت و سطح زندگی را پایین نگه داشته است. غذا، حمل و نقل و مسکن در این شهر فوق العاده ارزان است.

  4. آلماتی – قزاقستان 44%

  بدست آوردن خانه در این شهر سخت است، اما بدلیل وجود تعداد زیاد آپارتمان وضعیت اقامت شناور است. و چون آب و برق معمولاً به وسیله یک شبکه مرکزی کنترل میشود، شما هیچ انتخابی زمانیکه وسایل گرمایشی خاموش میشود ندارید، که همین هزینه های شما در این شهر را پایین نگه میدارد.

  3. بمبئی – هند 43%

  این شهر با 18.4 میلیون نفر جمعیت، پرجمعیت ترین شهر و خانه میلیونرها و میلیاردهای هند است. اما هزینه مواد غذایی، حمل و نقل و مسکن محلی نسبتاً ارزان است.

  2. بنگلور – هند 42%

  این شهر به عنوان پایتخت IT هند شناخته شده است و به سرعت در حال جهانی شدن است. اما نسبت حقوق و دستمزد به هزینه های زندگی بسیار مقرون به صرفه است.

  1. لوزاکا – زامبیا 41%

  لوزاکا پایتخت و بزرگترین شهر زامبیا و مرکز تجارت و دولت است. این شهر برای زندگی مردم محلی ارزان است اما اگر شما مهاجر باشید، هزینه مسکن، حمل و نقل و هزینه های تحصیل میتواند برای شما بسیار بالا باشد.

  در این لیست سنگاپور (116)، زوریخ (114)، هنگ کنگ (114)، ژنو (108)، پاریس (107) و لندن (101) رتبه های بالاتری نسبت به نیویورک داشتند و رتبه های 1 تا 6 را به خود اختصاص دادند.


برچسب ها: ارزان ، ترین ، شهرهای ، دنیا ، برای ، زندگی ، کدامند؟ ،